Ako využiť zlatky a kedy ich minúť

Jednoznačne odporúčam využiť zlatky (20) na zvýšenie produkcie počas prvého týždňa. Oproti tým, ktorí tak neurobia, získate náskok 2-3 dni. (Tak, ako na tom budete za 7 dní, by ste bez zvýšenej produkcie boli najskôr za 9-10 dní.) Plus-mínus budete mať všetky surovinové polia o úroveň vyššie. A táto úroveň navyše spraví viac, ako 25-percentný bonus produkcie! Tým chcem povedať, že keby si aktivujete bonus produkcie až druhý týždeň, mali by ste počas neho nižšiu produkciu ako v prípade, keby si tento bonus aktivujete už počas prvého týždňa a počas druhého ste žiaden nemali.

Mnohí robia chybu, že si aktivujú bonus produkcie, keď šetria na rezidenciu a osadníkov. Myslia si, že vtedy im to pomôže najviac. To je však OMYL! I keď budú mať zvýšenú produkciu, nebudú ju mať takú vysokú, akú by ju mali, keby si ju aktivovali hneď na začiatku.

Zvyšných 15 zlatiek zvyknem (ja osobne) minúť hneď ďalší týždeň – zase na zvýšenie produkcie (hliny, dreva a obilia). Pretože, ako vám už asi došlo, čím skôr tak urobíte, tým viac si pomôžete. Veľmi dobré využitie zlatiek je taktiež na zvýšenie produkcie obilia, keď je obilná kríza – obvykle v závere hry, posledné týždne pred tým, ako rozbijete svoju útočnú armádu. Dovtedy si však tých pár desiatok zlatiek už zarobíte, alebo kúpite.

Míňať zlatky na okamžité dokončenie stavby či NPC je len pre tých, ktorí ich majú kopu a majú počas celej hry aktivovaný bonus produkcie.

Ako si zarobiť (na zlatky)

Ako človek pohodlný a lenivý odlepiť sa od počítača som hľadal spôsob, ako prísť k nejakým peniazom skrz internet. Skúsil som rôzne nudné veci, ktoré mi zožrali veľa času a dali len pár eur. Zaručený spôsob, ako si niečo privyrobiť tak, aby ma to bavilo alebo nestálo veľa času, som nenašiel. Až som sa časom dostal k tradovaniu (obchodovaniu na burze). Zlákal ma uvítací bonus 25 € – no neber to! :-) S odstupom času (vyše 1,5 roka) som si vedomý mnohých výhod, ktoré tradovanie so sebou prináša, a som veľmi vďačný za to, že som sa naň dal.

Takže k veci. Travian je fajn zábava, ale žerie kopec času a nič z toho – ani zmysluplná skúsenosť do života, ani peniaze. A na rovinu, z čoho máte väčšiu radosť – keď ukradnete virtuálne suroviny v online hre, alebo keď zarobíte pár ozajstných eur v pokri? Odpoveď je jasná.
Na Travian som zanevrel a dal som sa na tradovanie. Na tradovanie sa dá pozerať tiež ako na hru a už hneď zo začiatku ma bavilo oveľa viac, než Travian! Ako v každej hre, zo začiatku sa vám veľmi dariť nebude a budete pravdepodobne horší, než ostatní. Až časom získate skúsenosť a vedomosti potrebné na to, aby ste boli dobrí.

O čo v tradovaní vlastne ide? Predať drahšie, než nakúpiť. Nič viac. Ceny akcií spoločností, komodít či mien (menových párov) sa v čase menia – stúpajú a klesajú. Ak viete dobre odhadnúť budúci vývoj, môžete na tom získať nemalé peniaze. A čo k tomu potrebujete? Len internetové pripojenie.
Takže kto sa nebojí, hor sa do toho! Zaregistrovať sa môžete napr. cez tento odkaz.
Po založení účtu môžete prechádzať medzi virtuálnymi a reálnymi peniazmi. Odporúčam najprv obchodovať s virtuálnymi peniazmi – jediný rozdiel je v tom, že nemôžete reálne nič získať ani stratiť. Až prejdete na reálne peniaze – napr. keď budete chcieť získať uvítací bonus 25 €, vyplňte všetky údaje PRAVDIVO, neskôr sa už nedajú zmeniť! (A taktiež si nezakladajte ďalší účet, jeden vám stačí.)

V prípade, že sa zaregistruje odtiaľto, uvidím to – a až sa vás nazbiera viacero (povedzme aspoň 10)*, založím stránku venovanú výhradne tradovaniu – návody, rady, tipy a triky na danú tému. Kto by mal chuť začať študovať niečo na túto tému, ponúkam zatiaľ texťák s odkazmi na (anglické) články, ktoré mne osobne počas začiatkov najviac pomohli.

Ako získať uvítací bonus 25 €

  1. Najprv sa musíte, samozrejme, zaregistrovať.
  2. Po registrácii kliknite vpravo hore na „Účet / Overiť telefónne číslo“.
  3. Vyplňte PRAVDIVO požadované údaje (neskôr sa nedajú zmeniť!) a potvrďte ich.
  4. Nechajte si poslať SMS a na vami zadané telefónne číslo vám príde 3-ciferný kód, ktorý zadajte do políčka „trojciferný kód“.
  5. Hotovo! Máte 25 €, s ktorými môžete obchodovať.

Pozor! Je možné dostať len jeden takýto bonus na domácnosť/IP adresu.

Risk: Nemôžete sa dostať do dlhu voči ich spoločnosti a nemôžete stratiť viac, než tam vložíte. Ale nezneužívajte to, prosím, nemajú to radi.

*Po pár mesiacoch vidím, že niekoľkým z vás sa už podarilo zarobiť prvých 100 €, takže do konca leta by som mal mať hotový aspoň prototyp stránky zameranej na tradovanie. (Makám ale aj na diplomke, tak majte strpenie :))

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.