Cestovanie

Cestovný pas pre zviera (psa, mačku, …)

normal_Tapa-Border-Web1

Cestovný pas pre domáce zvieratá (psa, mačku)

Cestovanie s mačkou alebo psom je teraz oveľa jednoduchšie vďaka novému pasu EÚ pre domáce zvieratá. Skontrolujte si aké sú požiadavky na jeho získanie.

Cestovanie s mačkou alebo psom je odteraz s novým pasom EÚ pre domáce zviera, ktorý vám vystaví ktorýkoľvek veterinár, oveľa jednoduchšie. Všetky mačky a psy musia mať pas s údajmi o platných očkovaniach proti besnote. Do 30. júna 2010 vyžadujú Írsko, Malta, Švédsko a Spojené kráľovstvo takisto dôkaz o tom, že očkovanie je účinné.

Okrem toho sa pri vstupe do Írska, na Maltu a do Spojeného kráľovstva vyžaduje očkovanie proti kliešťom a pásomniciam. Fínsko a Švédsko vyžadujú očkovanie proti pásomniciam. Zviera musí byť označené elektronickým mikročipom. Jasne čitateľné tetovanie je takisto prijateľné do júla 2011, pokiaľ neberiete svoje zviera do Írska, na Maltu a do Spojeného kráľovstva, kde sa už vyžaduje mikročip. Ďalšie informácie o cestovaní s domácimi zvieratami v EÚ a o pase pre domáce zvieratá.

pas pes
Cestovný pas pre psa

Europasy pre domáce zvieratá

Cestovanie s mačkou alebo psom je s novým pasom EÚ pre domáce zviera, ktorý vám vystaví ktorýkoľvek veterinár, oveľa jednoduchšie.

Všetky mačky a psy musia mať pas s údajmi o platných očkovaniach proti besnote. Do 30. júna 2010 vyžadujú Írsko, Malta, Švédsko a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie takisto dôkaz o tom, že očkovanie je účinné.

Okrem toho sa pri vstupe do Írska, na Maltu a do Veľkej Británie vyžaduje aj očkovanie proti kliešťom a pásomniciam. Fínsko a Švédsko vyžadujú očkovanie proti pásomniciam.

Zviera musí byť označené elektronickým mikročipom. Jasne čitateľné tetovanie je rovnako akceptovateľné do júla 2011, pokiaľ neberiete svoje zviera do Írska, na Maltu a do Veľkej Británie, kde sa už striktne vyžaduje iba mikročip.

35 thoughts on “Cestovný pas pre zviera (psa, mačku, …)

 1. Spätné upozornenie: I loved this
 2. Spätné upozornenie: great site
 3. Spätné upozornenie: How to Win On Quibidz
 4. Spätné upozornenie: sac louis vuitton
 5. Spätné upozornenie: red bottom shoes
 6. Spätné upozornenie: TLkslXQO
 7. Hello there I am so grateful I found your blog, I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

 8. Many thanks for an amazing publish, may read your particular others posts. thank you your thinking on this, I soon became a lttle bit made an impact to by this article. Thanks again! You earn a good time. Has wonderful data here. I believe if more people thought of it doing this, they’d possess a better time period receive the hold ofing the matter.

 9. Spätné upozornenie: Track Bids
 10. Spätné upozornenie: wKETTAVG
 11. Spätné upozornenie: cwnNMWKh
 12. Spätné upozornenie: BbWZTiAI
 13. Spätné upozornenie: kmhwrGtc
 14. Spätné upozornenie: iTVHqhkz
 15. Spätné upozornenie: hjPSjvMk
 16. Spätné upozornenie: customize beats
 17. Hello there I am so grateful I found your blog, I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

 18. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 19. I’m wondering how I might be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day.

 20. I like the worthwhile info you supply within your posts.I’ll bookmark your blog and investigate yet again listed here recurrently.I’m quite convinced I will be taught quite a bit of recent stuff perfect right here! Excellent luck for the subsequent!

 21. Hello there I am so grateful I found your blog, I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *