Fotografie úplne odhalenej Octaviu RS sa zrejme nedopatrením dostali na slovenský online konfigurátor modelov Škoda, kde boli pár minút úplne dostupné. Vďaka bystrému oku jedného z návštevníkov slovenského „škodováckeho“ webu máme pred sebou reálnu podobu najrýchlejšej Škody všetkých čias. Na menej kvalitných fotografiách je vyobrazená Octavia RS v bielej farbe.

Oproti bežnému modelu prináša „er-eska“ ostrejšie tvarovaný predný nárazník s LED denným svietením, na prednej maske nesmie chýbať emblém RS. Pri bočnom pohľade vyniknú čierne spätné zrkadlá a ozdobná lišta na spodnej časti dverí. Zadnú časť už tradične zdobí malé krídlo, difúzor a dvojica koncoviek výfuku. Je veľmi pravdepodobné, že koncové svetlomety budú vybavené technológiou LED.

Jedinou benzínovou pohonnou jednotkou pre novú Octaviu RS bude benzínový turbomotor 2,0 TSI, ktorého maximálny výkon bude určite vyšší ako 200 koní. Škoda sa pred časom vyjadrila, že práve Octavia RS má byť najrýchlejšou „škodovkou“ všetkých čias, tak sa nechajme prekvapiť.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.