Deň bez zvesti o iPad 3 je zbytočný deň. Tentokrát ide o povesť, dátumu vydania nového tabletu spoločnosti Apple, ktorý (podľa zdroja) by mal byť na narodeniny nedávno zosnulého zakladateľa spoločnosti.

Tieto informácie poskytli Taiwanské noviny Economic Daily News, s odvolaním na zdroj blízky jednému z dodávateľov komponentov. Steve Jobs sa narodil 24. februára, takže možno očakávať v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov.

Tieto informácie nie sú v rozpore s predchádzajúcimi správami o iPad 3, podľa ktorého prístroj by mohol zasiahnuť na trh v prvom štvrťroku 2012. Ako potvrdenie tejto skutočnosti je aj to, že zamestnanci niektorých výrobcov Apple, ako je napríklad Foxconn, Catcher Technology, Simple Technology (batérie), Amer International Group Genius elektronické optické a (optika), prácujú aj v priebehu Vianoc a Nového roka.

Zopár technických informácie, ktoré sa podarilo zistiť.

Rozlíšenie obrazovky bude najmenej 2048 x 1536 pixelov. To bude silnejší než iPad 2 a bude vybavený dvojitým svetlo bar systém. Objavili sa aj správy o tom, že budúci iPad nebude označovaný ako iPad 3. Namiesto toho bude pomenovaný ako iPad 2S.

Server 9to5mac.com získal fotografie tlačidla Home Button, ktoré bude použité v iPadu 3. generácie. Na tom nie je pomerne nič zvláštne, keby sa však už od vydania iPadu 2. generácie nehovorilo o tom, že budúci iPad nebude obsahovať Home Button a plnohodnotne ho nahradia gestá, ktoré sú už v iOS 5 k dispozícii pre majiteľov existujúcich generácií iPadu. Z vonkajšej strany je tlačidlo úplne totožné s Home Button iPadu 2. generácie. Z vnútornej strany však môžeme na fotografii vidieť značný rozdiel medzi tlačidlom pre iPad 2 a iPad 3. generácie. Apple sa zrejme snaží nielen zlepšiť výdrž a funkčnosť tlačidla, ale aj minimalizovať jeho šírku.

ipad-3-home-buttons

7 thoughts to “iPad 3 na narodeniny Jobsa

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.